Bitcoin piyasası için bir iyi bir kötü haber

Investing.com – Son Blockchain verilerine göre Almanya ve ABD hükümetleri, Bitcoin ve Ethereum transferlerine devam ediyor. Diğer yandan veriler, madencilerin satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Arkham Intelligence’ın verilerine göre Almanya ve ABD hükümetleri bugün milyonlarca dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum transferi gerçekleştirdi. Son iki haftadır Almanya hükümetine bağlı kamu kurumu kripto borsalarında 200 milyon doların üzerinde 2.700’den fazla Bitcoin gönderdi. Bu, Bitcoin’in Haziran ayındaki düşüşüne katkı sağlayan gelişmelerden biriydi.

Arkham Intelligence tarafından takip edilen cüzdanlar, son olarak bugün 94 milyon dolar değerinde 1.500 BTC’nin 400’ünü BitStamp, Coinbase (COIN) ve Kraken’e daha gönderdi. Kalan Bitcoin’ler ise anonim bir cüzdana aktarıldı. Bu transferlerin ardından Alman hükümetinin cüzdanında 2,82 milyar dolar değerinde 44.692 BTC olduğu raporlandı. Son duruma göre hükümetin BTC portföyünü kademeli satışlarla boşaltmaya başladığı görülüyor. Bu transferlerin ne kadar süreceği ise belirsizliğini koruyor.

ABD hükümetinin ise bugün Ethereum transferleriyle gündeme geldiği görüldü. ABD, Estonyalı dolandırıcılardan ele geçirilen 11,75 milyon dolar değerindeki 3.375 ETH’yi transfer etti. Bu kripto varlıklar, iki yıldır hareketsiz duruyordu. Arkham’ın verilerine göre ABD hükümetinin 50 binden fazla Ethereum’u ve 213.534 Bitcoin’i bulunuyor.

Bitcoin ve Ethereum güne artıda başladı

ABD ve Almanya hükümetlerinin satış amaçlı kripto transferi haberinin piyasada gündeme gelmesine rağmen iki büyük kripto paranın da bugün günün ilk saatlerinde pozitif hareket ettiği görüldü.

Bitcoin, günün ilk saatlerinde 63.800 dolara kadar yükseldikten sonra gün boyu satıcılı hareket ederken akşam saatlerinde doğru kazanımlarını geri vererek 63.000 doların altına sarktı.

Ethereum ise güne 3.500 doları test ederek başladıktan son saatte 3.450 dolara kadar geriledi.

Bitcoin madenci̇lerinin satış baskısı azalıyor

Bitcoin’in Haziran ayında %7’yi bulan düşüş ivmesinin en büyük nedeni madencilerin kripto varlık satışları olarak gösterildi.

CryptoQuant verilerine göre güncel durumda madenci satış baskısı ve bu konudaki piyasa endişesi geçtiğimiz ay itibarıyla önemli ölçüde azaldı. Santiment’in verilerine göre de madenciler tarafından tutulan BTC arzı miktarı son 30 gün içinde 1,83 milyon kripto paradan 1,8 milyona seviyesine düştü. Bu da analiz şirketi tarafından 3. çeyrekte bireysel birikim aşamasının yakında başlayabileceği şeklinde yorumlandı.

Bir sonraki işleminizde hangi hisseyi almalısınız?

Şirket değerlemelerinin 2024’te yaptığı sıçramayla birlikte, birçok yatırımcı hisselerdeki pozisyonlarını artırmak konusunda endişeli. Nereye yatırım yapacağınızdan emin değil misiniz? Başarısını kanıtlamış portföylerimize erişim sağlayın ve yüksek potansiyele sahip fırsatları keşfedin. Yalnızca 2024’te, Pro Hisse Seçimleri %150’nin üzerinde yükselen 2 hisseyi, %30’un üzerinde tırmanan 4 hisseyi ve %25’in üzerinde yükseliş kaydeden 3 hisseyi belirledi. Bu, etkileyici bir performans. Dow, S&P ve Teknoloji sektörü gibi farklı odaklara sahip portföylerle, kazandıracak çeşitli stratejileri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ