JSGA En Az Lise 15 Devlet Memuru Alımı Sona Eriyor

JSGA En Az Lise 15 Devlet Memuru Alımı Sona Eriyor

Jandarma memur alımı için başvurular devam ediyor. En az lise mezunu kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberde.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Akademisi memur alımı devam ediyor. JSGA bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görev alacak 15 Memur alımı kadroları açıklandı. KPSS puanı ile memur alımı yapılacak olup alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa tabi olarak gerçekleştirilecektir.

JSGA En Az Lise 15 Devlet Memuru Alımı Sona Eriyor
Başvurular Devam Ediyor!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Akademisi Devlet memuru alımı için başvurularda sona geldik. En az lise ve en fazla lisans mezunu memur alımı yapılacak olup başvuurların en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvuru değerlendirmesi KPSS puanına göre yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 13 – 30 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris

JSGA Devlet Memuru Alımı Kontenjanları:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere:

Lise Mezunu: 8 Hizmetli,

Lisans Mezunu: 3 Sosyolog, 1 Mühendis, 1 Veteriner, 2 Mütercim

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca genel niteliklere ek olarak;

  • Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,
  • Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, h. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,
  • Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak ilan metninde belirtilen özel şartları sağlamak,

KPSS Puan Şartı:

2022 yılında yapılmış olan KPSS’den Lise için P94 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Hizmetli Alımı Şartları:

Lise veya dengi ortaöğretim kurumlarının herhangi bir programından mezun olmak. (Tercihen MEB onaylı hijyen belgesi ve/veya MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı Ev ve Kurum Temizliği Kursu belgesine sahip olmak)

Sosyolog Alımı Şartları:

Sosyoloji,  İnsan ve Toplum Bilimleri, Sosyoloji-Sosyal Çalışma, Sosyoloji ve İdare lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mühendis Alımı Şartları:

Çevre Mühendisliği lisans programından mezun olmak

Veteriner Alımı Şartları:

Veteriner, Veterinerlik lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mütercim Alımı Şartları:

İspanyol Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak. Son beş yılda YDS / e-YDS’den (İspanyolca) 80 (B Düzeyi) puan almış olmak.

Arapça Mütercim ve Tercümanlık Mütercim-Tercümanlık (Arapça), Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak. Son beş yılda YDS / e-YDS’den (Arapça) 70 (C Düzeyi) puan almış olmak.

İLANIN TAM METNİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ